Eğitim ve Burslar

TEV-IE BUSINESS SCHOOL İSPANYA BURSLARI DUYURULDU!

Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2018

İspanya’da; Türk Eğitim Vakıf (TEV) – IE (Instituto Empresa) Business School Madrid; Uluslararası MBA, Gelişmiş Finans, İş Analitiği ve Büyük Veri, Pazar Araştırmaları ve Müşteri Davranışı ile Kurumsal İletişim alanlarında seçilecek adaylara %100 karşılıksız burs imkanı sağlanacaktır.

Aday Nitelikleri

  • T.C. vatandaşı olmaları ve 30 yaşından büyük olmamaları
  • Yukarıda belirtilen dallarda öğretim yapan fakültelerin son sınıfında öğrenim görmeleri veya mezun olmaları (MBA Yüksek Lisans Programına mezun ve 2 yıl iş tecrübeli kişiler; diğer programlara yeni mezunlar veya iş tecrübeli kişiler başvuru yapabilmektedir. Tüm alanlar için sadece Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görenler ya da mezunlar başvurabilir)
  • Lisans Genel Not Ortalamasının 4’lük sistemde en az 3 olması,
  • GMAT, TOEFL ve IELTS sınav sonuçları; TOEFL-IBT en az 100 veya IELTS Akademik en az 7 ayrıca MBA ve Finans programları için GMAT sınav sonucu (en az 680). Diğer alanlar için IE adaylardan GRE ister.  Adaylar IE’nin başvuru ve kabul alma süreci içinde bu sınav sonuçlarını alıp IE’ye vermeleri gereklidir.
  • GMAT veya GRE veya LSAT veya ieGAT ; Finans masterı için giriş sınavı: GMAT (en az 680) veya CFA Level 2 veya CAIA Level 1.

Adayların test sonuçlarının birer örneğini ile kabul belgelerini en geç mümkünse 28 Şubat 2018 tarihine kadar eğer başvuru süreci devam ediyorsa TEV’e bilgi verip 1 Mayıs 2018 tarihine kadar TEV’na ibraz etmeleri gerekmektedir. Eğer IE adayın dil bilgisine göre yabancı dil skoru istemezse aday TEV’e vermek zorunda kalmaz, aday IE’nin istediği tüm sınav sonuçlarının birer örneğini TEV’e vermelidir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Kaynak: TEV

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın