Eğitim ve Burslar

JEAN MONNET BURS PROGRAMI’NA BAŞVURULARI BAŞLADI!

Son Başvuru Tarihi: 23 Şubat 2018 17:00

Jean Monnet Burs Programı projesi, AB tarafından desteklenen, Türkiye’nin Avrupa Birliği’nde tam üyelik sürecinde, AB konusunda uzmanlaşmış kişi sayısını artırmak ve AB anlaşmalarının uygulanması için gerekli düzenlemeleri sağlamayı desteklemek amacıyla başlatılmıştır.

Bugüne kadar kamu sektörü çalışanları, özel sektör çalışanları, üniversitelerin akademik ve idari personelleri, lisans son sınıf ve lisansüstü öğrencilerine 1989 yılından beri burs imkanı sunan Jean Monnet Burs Programı, 2018-2019 dönemibaşvurularını başlatmıştır.

Bursiyerler, en az 3 en fazla 12 ay boyunca burstan faydalanabilecek olup bursiyerlerin %50’si kamu sektöründen, %30’u üniversitelerden ve %20’si özel sektörden seçilecektir.

Jean Monnet Burs Programından faydalanan bursiyerlerin deneyimleri konusunda daha yakından bilgi sahibi olmak için buraya tıklayınız.

Programa Kimler Başvurabilir?

  • Halihazırda Türkiye’de özel sektör ya da kamu sektöründe(kadrolu) olarak çalışan, 4 yıllık lisans sürecini tamamlamış adaylar
  • Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş olan, askerlikten muaf ya da askerliğini tecil ettirmiş adaylar
  • Halihazırda lisans son sınıf, lisansüstü eğitimine devam eden adaylar
  • Üniversite’den ve özel sektörden seçilecek bursiyerler için duyuru metnindeki lisans not ortalaması ve yabancı dil yeterliliğine ilişkin asgari koşulları sağlayanlar
  • Yurtdışında eğitimini sürdürmeye engel olacak herhangi bir sağlık problemi bulunmayan adaylar

Bursiyer olmaya hak kazanan adaylar 30 Temmuz 2018 günü açıklanacaktır.

Programa dair detaylı bilgi, duyuru metni ve başvuru gereklilikleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Kaynak: Jean Monnet Burs Programı 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın