Haberler

ANKARA KALKINMA AJANSI DESTEKLİ INSTAGRAM FOTOĞRAF YARIŞMASI

Son Başvuru Tarihi: 23 Şubat 2018

#ankaradagezilecekçokyervar

Yarışmanın Amacı

– Ankara’nın kültür ve tarihini yansıtan yöresel değerlerin bölge, ülke ve dünya genelinde, tüm potansiyel kitlelere erişiminin sağlanması;

– Ankara’nın kültür ve tarihini yansıtan yöresel değerlerinin tanıtılması;

– Ankara içi turizmin canlandırılması;

– Yerli ve yabancı turistlerin Ankara’nın tarihi, kültürel, geleneksel değerlerini tanımalarının, yaşatmalarının ve kayıt altına almalarının sağlanması;

– Yarışmacıların ilgili alanda elde ettikleri birikimlerini özgün bir biçimde sunmalarını sağlayarak, üretkenliklerinin desteklenmesini sağlanması.

Yarışmaya Hangi Fotoğraflar Katılabilir?

– Ankara’nın ilçelerine ait fotoğraflar;

– Ankara’nın tarihini yansıtan fotoğraflar (Augustus Tapınağı, Julianus Sütunu, Gordion Antik Kenti, Juliopolis Nekropolü, …)

– Ankara’nın doğal güzelliklerini yansıtan fotoğraflar (Nallıhan Kuş Cenneti, Çubuk Karagöl, Mavi Göl, Çayırhan, Kızılcahamam Soğuksu Millî Parkı, …)

– Ankara’nın müzeleri, vakıf eserleri, tarihi cami ve türbeleri (Gordion Müzesi, Hacı Bayram Veli Camii, Şeyh Ali Semerkandi Türbesi, Tapduk Emre Türbesi, Tarihi Karacabey Hamamı, …).  

Başvurunuzu tamamlamak için fotoğrafınızı Instagram hesabınızdan #ankaradagezilecekçokyervar etiketiyle ve @cityofankara hesabından bahsederek yapmalısınız.

 

Ödüller 

Birincilik: Fonksiyonlu fotoğraf makinesi (21.0 Megapiksel, 9 Optik Zum, 960fps Ağır Çekim vb. özelliklerde olacaktır.)

İkincilik: Laptop (İşlemci Tipi: Intel Core i5, Ekran Kartı Hafızası: 4 GB, Ram (Sistem Belleği): 8 GB vb. özelliklerde olacaktır.)

Üçüncülük: Cep telefonu (Dâhili Hafıza: 32 GB, RAM Kapasitesi: 4 GB RAM, İşlemci Kapasitesi: 2,3 GHz Quad Core + 1,6 GHz Quad Core, vb. özelliklerde olacaktır.)

  1. Mansiyon: Ankara’da yer alan 4 veya 5 yıldızlı Termal Otellerin birinde bir (1) gece çift kişi konaklama bedeli ve ulaşım masrafları
  2. Mansiyon: 1 kişilik yurtiçi gidiş-dönüş uçak bileti.
  3. Mansiyon: Ankara’da alaturka bir restoranda çift kişilik akşam yemeği bedeli

Sergileme (En fazla 15 adet): 100 TL (İlk altı fotoğrafın dışında sergilenmeye hak kazanan fotoğraflara, her bir fotoğraf başına 100 TL sergileme ödülü verilecektir.)

Ödül, mansiyon ve sergilemeye layık görülen yarışmacılara verilecek olan hediyeler ayni ve nakdi olabilecektir.

Başvuru koşulları ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak

http://www.ankaradagezilecekcokyervar.com/

 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın