Eğitim ve Burslar

TEV-GARRING VAKFI | Danimarka Bursları

Son Başvuru Tarihi: 16 Ocak 2018

Türk Eğitim Vakfı, Garring Vakfı Fonu’ndan 2018–2019 öğretim yılında; maddi olanakları sınırlı, başarılı gençlere Danimarka’da, İngilizce eğitim veren Danimarka Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Sistemleri, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Deniz ve Kıyı, Petrol, Rüzgar Enerjisi, İnşaat, Kimya Mühendisliği, Teknik Biyokimya ve Bioteknoloji dallarında ve ilgili alanlarda öğrenim görenlere yüksek lisans (Master’s Degree) öğrenimi için burs verecektir.

 Adaylarda Aranılan Nitelikler Nelerdir?

  •  T.C. vatandaşı olmaları ve 30 yaşından büyük olmamaları (1988 doğumlular müracaat edebilir.),
  • Bilgisayar Sistemleri, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Deniz ve Kıyı, Petrol, Rüzgar Enerjisi, İnşaat, Kimya Mühendisliği, Teknik Biyokimya ve Bioteknoloji dallarıyla ilgili alanlarda öğretim yapan fakültelerden mezun olmaları (Son sınıf öğrencileri de başvurabilirler.),
  • Lisans Genel Not Ortalamasının en az 3 olması, , (Yalnızca Türkiye’deki TC üniversitelerinde öğrenim görenler.)
  • İngilizce dil bilgisinin yeterli olduğunu belgelemeleri, (TOEFL sınavında en az 79-80 IELTS 6,5) Bu madde açıklaması için aşağıdaki 3 nolu sınav sonuçları bölümüne bakınız.

Başvurulara Nereye ve Nasıl Yapılacak?

Başvurunun yapılabilmesi için, gerekli belgeler belirtilen sırayla plastik dosyaya konulmalıdır. Tüm bu belgeler, postaya verilmeden ya da teslim edilmeden önce taranıp pdf olarak yurtdisiburs@tev.org.tr  ya da Htuysuz@tev.org.tr ye iletilmelidir. Sonrasında tüm belgeler, telli plastik dosyaya takılıp, en geç en geç 16 Ocak 2018 tarihine kadar TEV İstanbul Genel Merkezi’ne iletilmelidir. Başvurmak ve programa dair detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Kaynak: TEV

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın