Hibe Duyuruları

ABD Büyükelçiliği’nden Kültürlerarası Çalışmalar İçin Hibe Duyurusu

 

Son Başvuru Tarihi: 28 Haziran 2017

 

ABD Büyükelçiliği, ABD – Türkiye arasındaki karşılıklı anlayışın geliştirilmesine yönelik projelere en fazla 24 Bin 500 Doları tutarında hibe desteği sağlayacağını duyurdu.

 

 

Hangi Faaliyetler Destek Kapsamında ?

 

  • Türk ve ABD’nin Paylaştığı Ortak Değerleri Güçlendiren Faaliyetler: Müzik, sanat, spor, İngilizce, Amerikan Araştırmaları ve ABD’de eğitim görme gibi ABD kültürü ve karşılıklı anlayışı geliştirmeye yönelik projeler. Bu tip projelerin yanı sıra kadın hakları ve gençlerin güçlenmesini, azınlık grupları ve toplumsal farklılıkların kabulünü, özgürlük ve demokrasiyi teşvik eden karşılıklı çıkar alanlarına yönelik projeler.

 

  • Ekonomik Refahı Güçlendirici Faaliyetler: ABD ve Türkiye arasındaki ticareti ve yatırımı teşvik eden, girişimciliği ve yeniliği destekleyen projeler ile Türk gençleri arasında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğin (STEM) desteklediği projeler.

 

  • Kültürlerarası Anlayış Faaliyetleri: Türk ve Amerikan toplulukları, ulusal ve bölgesel kültürler, alt kültürler ve inanç , etnik , dilsel topluluklar arasındaki anlayışı geliştirmek için kültürel, eğitimsel veya toplumsal bilinçlendirme faaliyetleri kullanılan projeler.

 

  • Gençlere Yönelik Faaliyetler: Gençlerin fikirlerini paylaşma ve beraber çalışmaya önem veren, öncelikle ekonomik açıdan dezavantajlı genç nüfusları hedef alan projeler.

 

  • Dezavantajlı Gruplara Yönelik Faaliyetler: Ekonomik açıdan dezavantajlı bireyler, göçmenler ile büyük kentlerin dışında yaşayan nüfusun yaşam kalitesini arttırmaya yönelik projeler.

 

 

 

Kimler Başvurabilir ?

 

  • Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar (Dernek, Vakıf, Birlik, Federasyon, Konfederasyon vb.)

 

  • Üniversiteler

 

  • Bireyler

 

Hibe programına başvurmak isteyen kuruluşların SAM sistemine kayıt olmaları, DUNS ve NCAGE kodlarını edinmeleri gerekiyor. Bireysel başvurular için böyle bir zorunluluk bulunmuyor.

 

 

Nasıl Başvurulacak ?

 

Başvuru sahiplerinin, ABD Büyükelçiliği’nin internet sitesinden ulaşılabilen Başvuru Formunu doldurarak, söz konusu formu 28 Haziran’a kadar GrantsTurkey@state.gov adresine e-posta olarak ulaştırmaları gerekiyor.

 

 

Kaynak: ABD Büyükelçiliği 

 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın