Haberler

Sivil Toplum Değişim Programı’ndan STÖ’lere Ortak Çalışma Çağrısı

Son Başvuru Tarihi: 5 Haziran 2017

 

Sivil Toplum Değişim Programı’nın, Türkiye ve Avrupa’daki sivil toplum örgütlerinin (STÖ) ortak çalışma imkânı sağlayan programına başvurabilmek için son gün 5 Haziran. Program ile Türkiye ve Avrupa’daki STÖ’lerin hareketlik ve kapasite gelişimleri amaçlanıyor.

 

Sivil Toplum Değişim Programı, Türkiye ve Avrupa’da faaliyetlerini sürdüren sosyal şirket, vakıf, dernek, sivil inisiyatif ve kooperatif gibi sivil toplum örgütlerini ortak çalışmaya davet ediyor.

 

 

Program Kazanımları Neler ?

 

  • Hem Türkiye hem de Avrupa’dan yeni sivil ortaklarla tanışma

 

  • Diğer STÖ’ler ile iyi uygulamalar ve yeni deneyim aktarımını keşfetme

 

  • Farklı sivil girişimlerle ilişki kurma ve geliştirme

 

  • Örgütsel kapasitenin  güçlendirilmesi

 

  • Avrupa ve Türkiye çapında bir ağın parçası olmak

 

  • Ortaklığınızın finanse edilmesi (yaklaşık 4.000 EUR) için destek almanızı

 

  • İş birliği boyunca program ekibinden destek

 

  • Türkiye ve Almanya’da gerçekleşecek olan açılış ve nihai toplantılarda seyahat ve yaşam giderlerinizin karşılanması

 

 

Hangi Alanlarda Çalışan STÖ’ler Başvurabilir ?

 

Programa başvurabilmek STÖ’nün çalıştığı alan sınırlaması bulunmuyor. Ekoloji, toplumsal cinsiyet, insan hakları, çocuk hakları, kadın hakları, örgün/formel olmayan eğitim, kentsel gelişim, ayrımcılık, gençlik ve diğer alanlarda çalışan her kuruluş programa başvurabiliyor. Aranan tek kriter, Türkiye ya da Avrupa’da “ortak iyi” için çalışan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olmanız.

 

 

Peki Bir Ortağımız Yoksa ?

 

Sivil Toplum Değişim Programı’na “Önce bir ortak kuruluş bulup öyle başvurmak lazım” gibi bir prosedür yok. Sivil Toplum Değişim Programı, ortak bulma konusunda STÖ’lere destek de veriyor. Bunun için programa başvururken, herhangi bir ortağınızın olmadığını belirtmek yeterli. STÖ’ler, başvurmadan önce de program ile iletişime geçerek konu hakkında yardım alabilecek.

 

 

Nasıl Başvurulacak ?

 

Değişim programına başvurular, Sivil Toplum Değişim Programı’nın internet sitesindeki Başvuru Formu doldurularak gerçekleştirilecek. Başvuru formunun İngilizce doldurulması gerekiyor. Kullanıcıların kolay bir şekilde başvurabilmeleri için başvuru formunun Türkçe Çevirisi de mevcut.

 

 

 

 

Kaynak: Sivil Toplum Değişim Programı 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın