Haberler

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi’nden Fotoğraf Yarışması

Son Katılma Tarihi: 30 Nisan 2017

 

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, “Dülük’te Lale Devri” konulu ulusal fotoğraf yarışmasının bu yıl 2.’sini düzenliyor.

 

AMAÇ DÜLÜK TABİAT PARKI’NIN TANITIMI

Dülük Tabiat Parkı ve Lale’yi buluşturarak efsanevi geçmişlerini hatırlatmak; fotoğraf sanatçılarının objektifiyle, fotoğraf sanatının gelişimine ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak için düzenlenen yarışmaya, amatör veya profesyonel fotoğrafçıların fotoğrafa ilgisini arttırabilmek, aynı zamanda fotoğraf severleri Gaziantep Dülük Tabiat Parkı’nın eşsiz güzelliği ile buluşturmak ve fotoğraf sanatı açısından ilçeyi cazibe merkezi haline getirmek amaçlanıyor. Yarışmanın bir diğer amacı ise Dülük Tabiat Parkı’nın fotoğraflanmasını sağlayarak, ulusal ve uluslararası arenada bilinirliğini arttırmak, uluslararası platformlarda Gaziantep’i temsil edecek nitelikte fotoğraf sergileri oluşturmak.

 

 

PROFESYONELLİK ŞART DEĞİL

Yarışmaya, fotoğraf sanatının yaygınlaştırılması amacıyla “Herkes için fotoğraf” ilkesine uygun olarak, fotoğraf makinası olan / olmayan herkesin katılımını desteklemek amacıyla; çözünürlük, kenar uzunluğu vs. gözetmeksizin cep telefonu ve/veya mobil cihazlar ile çekilen fotoğraflar da kabul edilecek ve bu fotoğraflar “Mobil Fotoğraf Özel Ödülü” ile ödüllendirilecek.

 

ÖDÜLLER
1.’lik Ödülü  3.000 TL + Plaket
2.’lik Ödülü  2.000 TL + Plaket
3.’lik Ödülü  1.000 TL + Plaket
Mobil Fotoğraf Özel Ödülü  1.000 TL + Plaket
Mansiyonlar (6 Adet)  300 TL + Plaket
Sergilemeler (50 Adet)  100 TL

 

KATILIM KOŞULLARI
• Katılım ücretsizdir.
• Yarışmaya katılım amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı herkese  açıktır.
• Yarışmada tek kategori vardır, yarışmacılar fotoğraf makinası veya mobil cihaz ile toplamda en fazla 6 fotoğraf ile katılabilirler.
• Yarışmaya gönderilen fotoğraflar, Gaziantep Dülük Tabiat Parkı sınırları içerisinde ve yarışma katılım tarihleri aralığında çekilmiş olmalıdır. Başka yer ve tarihte çekilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
• Yarışmaya katılacak fotoğraflar JPG formatında, uzun kenarı en az 2400 piksel, 300 dpi ve dosya boyutu en fazla 5 MB olacak  şekilde ayarlanarak, internet  sitesi üzerinden gönderilmelidir. Ödül ve sergileme alan fotoğrafların büyük boy baskıları Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılacaktır. Bu nedenle çözünürlük ayarlarına dikkat edilmelidir. Bu kurallara uygun olmayan fotoğraflar kayıt aşamasını geçseler dahi eleneceklerdir. (Mobil cihazlarla çekilen fotoğraflarda ilgili şartlar aranmayacaktır)
• Yarışmacılar, geleneksel veya modern her türlü fotoğrafik  tekniği özgürce kullanabilirler. Deneysel çalışmalar ve manipülasyonlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
Yarışma için hazırlanan fotoğraflar internet sitesi üzerinden gönderilmelidir. Yarışmaya baskı veya CD ile fotoğraf kabul edilmemektedir.
• Katılımcılar www.sehitkamil.bel.tr ya da www.gifsad.org adresine internet üzerinden ulaşarak;
“Dülük’te Lâle Devri” konulu Şehitkamil Belediyesi 2. Geleneksel Ulusal Fotoğraf Yarışmasına katılabileceklerdir. Yarışmacılar katılım formunu  internet üzerinden eksiksiz  doldurmak zorundadırlar. Formu tam olarak doldurmalarını takiben sistem fotoğraf yüklenebilmesine izin verecektir.
• Yarışma sonuçları www.sehitkamil.bel.tr ve www.gifsad.org adreslerinde yayınlanacaktır. Yarışmaya katılan fotoğrafçılara, internet üzerinden sergi  davetiyesi gönderilecektir.
• Yarışmaya seçici kurul üyeleri, organizasyon komitesi ve birinci derece akrabaları ile Şehitkamil Belediyesi çalışanları katılamaz.
• Yarışmada derece alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflar Şehitkamil Belediyesi internet  sitesinde ve belirlenecek olan alanlarda sergilenecektir.
• Yarışma sonunda şartnameye uymayan eserlerin tespiti halinde derecesi ve ödülü geri alınır, yerine başka eser konmaz, derece ve ödül boş bırakılır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül,  ünvan ve her türlü  kazanımları geri alınır.
• Ödül alan fotoğraflar, ödülleri veren kuruluş olan; Şehitkamil Belediyesi tarafından, basılı ve sanal ortamlardaki yayım organlarında gayri ticari olarak tanıtım, haber, reklam amaçlı ve sosyal sorumluluk projelerinde kullanılabilir. Katılımcılar bu şekilde kullanılan fotoğrafları için verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talep ileri sürmeyeceklerini şimdiden kabul ederler.
• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserleriyle ilgili olarak her hangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
• Yarışmacılar, lalelerin açma zamanını mevsim değişikliklerine göre takip etmelidir.

Yarışma Duyurusu

Şehitkamil Belediyesi

Yarışma Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın