Hibe Duyuruları

‘Kadın Hikayeleri’ Haberlerine Hibe

Son Başvuru Tarihi: 16 Mayıs 2017

 

Uluslararası Kadın Medyası Vakfı (IWMF),  kadınların günlük hayatlarını etkileyen konuların etrafında yer alan, dünya genelindeki anlatılmamış hikayeler hakkındaki haberleri ödüllendireceğini duyurdu. Söz konusu haberlerin yine kadın gazeteciler tarafından üretilmiş olması gerekiyor. Ortalama 5.000 ABD Doları olan hibeler; seyahat (uçuşlar, yer hizmetleri, sürücüler), lojistik, vize ücretleri ve düzelticiler / çevirmenler için ödeme gibi habercilikler ilgili maliyetleri karşılamak üzere verilecek.

 

IWMF’nin Seküler Topluluğun sponsorluğuyla gerçekleştirilen Kadın Öyküleri İçin Habercilik Hibeleri, kadınlar tarafından ve kadınlar hakkında üretilen gazeteciliği destekleyen bir fonlama girişimidir. Artan küreselleşmenin olduğu bir dönemde, cinsiyete dayalı konularda çeşitliliği kapsama ihtiyacı, özgür ve temsilci bir basın için kritik öneme sahiptir. Bu hibelerin, kadınların dünya genelindeki günlük hayatlarını etkileyen konuların etrafında yer alan anlatılmamış hikayeler hakkında haber hazırlamak için bir katalizör görevi üstleneceği düşünülüyor.

 

Başvuruya İlişkin Önemli Satırbaşları ise Şöyle

Tüm başvurular IWMF’nin online başvuru sistemi aracılığıyla çevrimiçi doldurulmalıdır.

IWMF, yılda iki kez başvuruları kabul edecektir. Önerilen proje zaman çizelgeleri oluştururken bu durum akılda tutulmalıdır.

Başvuru sahipleri, söz konusu destek ile birlikte Howard G. Buffett Kadın Gazetecileri Fonu için eşzamanlı olarak başvuruda bulunabilir.

Dünyanın her yerinden kadın gazeteciler başvuruda bulunabilir.

Profesyonel Gazetecilik, başvuranın ana mesleği olmalıdır.

Başvuru sahiplerinin üç ya da daha fazla yıllık profesyonel gazetecilik deneyimi olmalıdır.

Tüm cevaplar ve belgeler İngilizce hazırlanmalıdır. Yüksek hacimli başvurular nedeniyle telefonla sorulara cevap verilmeyecek.

Hibe Duyurusu

Kaynak: IWMF

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın