Haberler

İzmir Enternasyonal Fuarı ‘Kısa Film Proje Yarışması’ İçin Başvurular Başladı

Son Başvuru Tarihi: 10 Temmuz 2017

 

İZFAŞ, bu yıl 86.’sı düzenlenecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında kısa film proje yarışması düzenliyor. Kısa Film Proje Atölyesinin de düzenleneceği yarışmada birincilik ödülü 5 Bin Türk Lirası.

 

Türkiye’nin ilk ticaret fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl 18-27 Ağustos tarihleri arasında 86. kez düzenlenecek.  “17. Sinema Burada Film Festivali”nin de gerçekleştirileceği fuarda, festival kapsamında ‘Kısa Film Proje Yarışması’ yapılacak.

 

Kısa film proje yarışmasına, jenerik dahil 30 dakikayı aşmayan kurmaca, belgesel, animasyon vb. projeler kabul edilecek. Yarışmaya katılan projeler arasında ilk 10’a girenler film festivaline davet edilecek. İki gün süresince kısa film proje atölyesine katılma şansı yakalayacak. Ana jüriye kısa film projelerinin sunulması üzerine ilk 3’e girenler ödüllendirilecek.

 

 

Başvuru Koşulları

  1. Yarışma Türk yapımcı ve yönetmenlerin katılımına açıktır.
  2. Kısa film formatına uygun olarak planlanmış̧ (jenerik dahil max. 30 dk’lık) her tür (kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon vb.) proje kabul edilecektir.
  3. Başvuran projelerin daha önce başka hiçbir Kısa Film Proje Yarışması’na seçilmemiş olması gerekmektedir.
  4. Bir kişi birden fazla proje ile başvuru yapabilir. Birden fazla proje ile katılım halinde, her proje için ayrı Başvuru Formu doldurulmalıdır.
  5. İZFAŞ tanıtım amaçlı olmak üzere, seçilen film projelerinin içerik ve görsel materyallerini kullanma hakkına sahiptir.
  6. Seçilen projelerin yönetmen ya da yapımcısından en az birinin, projesini sunmak üzere İef Kısa Film Proje Yarışması’na katılması şarttır.

 

 

Ödüller

 

Birincilik Ödülü : 5.000.-TL

İkincilik Ödülü : 3.000.-TL

Üçüncülük Ödülü : 2.000.-TL

 

 

Önemli Tarihler

 

Son Başvuru: 10 Temmuz 2017

86. İzmir Enternasyonel Fuarı: 18-27 Ağustos 2017

“17. Sinema Burada Film Festivali”: 23-27 Ağustos 2017

Kısa Film Proje Atölyesi: 25-27 Ağustos 2017

Yarışma: 27 Ağustos 2017

 

 

 

Kaynak: İZFAŞ

 

 

Başvuru Formu

 

 

İlginizi Çekebilir:

Hindistan’ın tropikal bölgesi Kerala’da kısa film atölyesine katılma şansı

 

 

 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın