Hibe Duyuruları

TÜBİTAK BİGG Başvuruları Başladı

Son Başvuru Tarihi: 25 Mayıs 2017

 

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci Programı’nın (BİGG), 150 Bin Türk Lirası tutarındaki hibe desteği için ilk aşama başvuruları başladı. Program kapsamında ön değerlendirmeyi geçen adaylara, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerinin nitelikli iş planlarına dönüştürülebilmesi için eğitim ve mentorlukler verilecek.

 

 

TÜBİTAK’ın resmi uygulayıcılarından BİGG-Anahtar ile nüvEGE arasındaki resmi işbirliği kapsamında bölgedeki en iyi girişim takımlarının TÜBİTAK BiGG desteğine ulaşma süreçlerine yardımcı olmak amacıyla yeni bir destek programı başlatıldı.

 

nBiGG; TÜBİTAK’ın girişimcilere 150.000 TL’lik hibe desteği sağladığı Bireysel Genç Girişim Programı kapsamında uygulanan bir ön kuluçka programı olarak görev yapıyor ve teknoloji odaklı iş fikirlerini desteklemeyi amaçlıyor.

 

nüvEGE Kuluçka Merkezi, BİGG-Anahtar ile gerçekleştirdiği resmi işbirliği kapsamında; Anahtar programı adına aşağıdaki hizmetleri ücretsiz olarak sunuyor:

 

  • Ege Bölgesi’nde başvuru
  • Girişimcilere TÜBİTAK BiGG Programı’na yönelik ön inkübasyon desteği
  • Girişimcilere iş modelleme ve iş modelinden iş planına geçiş desteği

 

 

Kısacası; BiGG-Anahtar ekibi ile birlikte  bölgedeki en iyi girişim takımlarının TÜBİTAK BiGG desteğine ulaşma yolculuklarında arkadaşlık yapıyor. nBiGG başvurusu, resmi uygulayıcı Gazi Teknopark programı BiGG-Anahtar başvuruları ile aynı statüyü taşıyor.

 

 

 

Kimler Başvurabilir ?

 

Bireysel ya da ekip olarak başvurulabilen programda aranan şartlar ise aşağıdaki sıralanıyor. Proje yürütücüsünün TÜBİTAK tarafından belirtilen başvuru koşullarını sağlaması durumunda, ekipteki diğer üyelerin bu şartları sağlaması beklenmiyor.

 

  • Örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler

 

  • Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok 10 yıl önce almış adaylar

 

  • Daha önce TÜBİTAK 1512 ya da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Programlarından destek almamış bireyler

 

  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir şirkette ortaklığı bulunmayan bireyler

 

 

 

Başvurular, BİGG,  ya da “BİGG anahtar” üzerinden gerçekleştirilebilecek.

 

 

 

Kaynak: nüvEGE

 

 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın