Uncategorized

Dünya Su Yarışması Katılımcılarını Bekliyor

Son Başvuru Tarihi: 21 Mayıs 2017

 

 

“Dünya Su Yarışması 2017”,  20 – 23 Eylül’de Kore’nin Gyeongju kentinde yapılacak olan “Kore Uluslararası Su Haftası” kapsamında gerçekleştirilecek.

 

Bu yıl 3.’sü yapılacak olan yarışmada, su sorunları üzerine dünyanın her yerinden fikir ve bilgiler paylaşılacak. Yarışmanın, çözüm yolları üzerine fikirleri olan kurum ve bireyleri buluşturma ve birbirlerini tanıyarak ortak hareket etmelerinin sağlanması açısından önemli bir rol oynayacağı düşünülüyor.

 

“Dünya Su Yarışması”, küresel su sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaları olan bireyler ve kurumların katılabileceği uluslararası bir platform ve yarışma konumunda bulunuyor. İlk kez 2015 yılında, “7. Dünya Su Forumu” kapsamında yapılan yarışma ile dünyanın yakın gelecekte yüz yüze kalacağı su sorunları ve bunların çözümüne yönelik bakış açıları masaya yatırılacak.

 

“Dünya Su Yarışması 2017” (Word Water Challenge 2017), Kore’nin Gyeongju kentinde 20-23 Eylül’de gerçekleşecek olan “Kore Uluslararası Su Haftası” nın (Korea International Water Week 2017 – KIWW 2017) en önemli başlıkları arasında yer alıyor.

 

Kimler Katılabiliyor ?

Yarışma, “su” ile ilgili çözüm yolları olan tüm birey ve kurumların katılımına açık.

 

Süreç Nasıl İşleyecek ?

Yarışma, 2 aşamada gerçekleştirilecek.

 

21 Mayıs’a kadar başvuruların devam edeceği  ilk aşamada, “Problem Sunumuı”, “Problemin Seçilmesi” ve “Problemin Açıklanması” başlıkları yer alıyor.

 

2 Haziran – 16 Temmuz arasındaki ikinci aşama ise, “Çözüm Sunumu”, “Çözüm Seçimi” ve “Final Sunumu ile Ödül Töreni’nden oluşuyor.

 

Ödül töreninin, 21-22 Eylül tarihlerinde yapılması öngörülüyor.

 

Başvurular Nereye Yapılacak ?

 

Konuya ilişkin problem ve çözüm önerisi sahiplerinin, önerilerini KIWW sistemi üzerinden yapmaları gerekiyor. Başvuruların tamamının İngilizce yapılması isteniyor.

 

Kaynak: Korea International Water Week

 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın