Hibe Duyuruları

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Hibe Desteği Çağrısı

Son Başvuru Tarihi: 13 Nisan 2017

TÜBİTAK resmi uygulayıcıların biri olan BİGG-Anahtar ile nüvEGE arasındaki resmi işbirliği kapsamında bölgedeki genç girişimleri desteklemek üzere hibe desteği çağrısı yayınlamıştır.

Ege Bölgesi’nde başvuru almakta olan ve girişimcilere TÜBİTAK BiGG Programı’na yönelik ön inkübasyon desteği sağlamakla birlikte iş modelleme ve iş modelinden iş planına geçiş desteği vermekte olan programa her alandan teknoloji odaklı, yenilikçi iş fikirleri ile başvuru sağlanacaktır.

Bütçe

Uygun bulunan fikirlere 150.000 TL geri ödemesiz ve karşılıksız hibe desteği ile şirketleşme fırsatı sağlanacaktır

Kimler Başvurabilir?

  • Örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler,
  • Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok 10 yıl önce almış adaylar programa başvuru yapabilirler.
  • Lisans üstü dereceniz yoksa üniversite diplomanızı bir örgün eğitim kurumundan almış olmanız gerekmektedir.
  • Daha önce TÜBİTAK 1512 ya da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Programlarından destek aldıysanız başvurunuz kabul edilmemektedir.
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir şirkette ortaklığınızın olmaması gerekmektedir Başvuru öncesi şirket ortaklık yapısından ayrılması durumunda başvuru yapılabilir.
  • Mevzuat gereği, destekten örgün öğrenim veren üniversitelerin mezunları faydalanabilir. Açık öğretim fakülteleri örgün öğrenim vermediğinden, mezunları bu programa başvuramaz.
  • Başvuru kriterlerini karşılamaları doğrultusunda yabancı uyruklu kişiler bireysel başvurularını iletebilirler.

Başvuru Süreci

Başvuru, aşağıdaki linkte bulunan elektronik form doldurma sistemi üzerinden yapılmalıdır.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtVrI3TX5_xQg_iCKbht9Iih-cCz7KTEmf2Wl8wr5jjzok7w/viewform


Kaynak: https://www.nuvege.org/

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın