Eğitim ve Burslar

YAŞAM İÇİN YEŞİL KİMYA BURS PROGRAMI

Son başvuru tarihi: 28 Şubat 2017

PhosAgro/UNESCO/IUPAC işbirliğinde “Yaşam İçin Yeşil Kimya Burs Programı” başvurulara açılmıştır.

Yaşam için Yeşil Kimya Burs Programı, yeşil kimyanın 12 prensibini ilgilendirecek şekilde yenilikçi araştırma projelerinin uygulanmasının teşviki için genç bilim insanlarına verilmektedir.

Kimya veya ilgili diğer alanlarda Doktora (veya denkliği olan başka bir uzmanlık) sahibi, 39 yaşını geçmemiş kişiler bursa başvurabilir. Başarılı projeler uluslararası bilim adamlarından oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecektir.

Burslar 30.000 Amerikan dolarına ulaşan tutarlarda olup, bir sene içerisinde tamamlanabilecek araştırmalara verilmektedir. Genç bilim insanlarının yeşil kimya alanındaki PhosAgro/UNESCO/IUPAC burslarına 28 Şubat 2017 tarihine kadar başvuru yapılması mümkündür.

Başvuru Belgeleri

“Yaşam için Yeşil Kimya Burs Programı” başvuru rehberi için tıklayın. 

 

Başvuru evraklarının green.chemistry@unesco.org e-posta adresine mümkünse tek bir PDF dosyası halinde iletilmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunanlar başvuru evraklarının imzalı bir kopyasını gerekmesi halinde jüriye iletmek üzere bulundurmalıdırlar.

 

Burs programına ilişkin detaylı bilgi, başvuru koşulları ve başvuru evraklarına aşağıdaki adresten erişiminiz mümkündür.

http://www.unesco.org/new/en/natural-sciences/science-technology/basic-sciences/chemistry/green-chemistry-for-life/how-to-apply/

 


Kaynak:  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın