Proje Haberleri

AKILLI ŞEHİRLER AR-GE PROJE PAZARI 2017

AR-GE Proje Pazarı vasıtasıyla Elektrik Elektronik ve Bilişim Sektörü’nün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, ihracatının sürdürülebilir kılınması, Üniversite-Sanayi işbirliği kültürünün yaygınlaştırılması amacı ile AR-GE projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirerek aralarındaki iletişimi artırmak, AR-GE destek programlarına başvurulmasına destek olmak, sanayii ihtiyaçları ile buluşmaya katkı sağlayacak ortak proje önerilerinin oluşturulması hedeflenmektedir.

 

Etkinliğin Teması Akıllı Şehirler’dir. Bu temalar altında aşağıdaki alt başlıklar altında projelerin önerilmesi tavsiye edilmekle beraber, bu alt başlıklar dışındaki konularda belirtilen temalar kapsamında olduğu müddetçe kabul edilebilecektir.

  • Akıllı Ev / Smart Home
  • Akıllı Enerji / Smart Energy
  • Akıllı Ulaşım/ Smart Transportation
  • Diğer Akıllı Uygulamalar / Other Smart Applications (Mobilite / Mobility, Sağlık / Health, Eğitim / Education, Üretim / Manufacturing, vb. / etc.)

 

Katılım Koşulları

A. Katılım Ar-Ge odaklı çalışan tüzel kişi (Ar-Ge Merkezleri, araştırma yapan firmalar, kamu kurumları (Teknoparklar, Tübitak-MAM, Üniversiteler vb.) ve bireylerin katılımına açıktır.

B. Ar-Ge Proje Pazarı’na grup olarak katılmak mümkündür. Grup katılımında, grup temsilcisi olarak bir katılımcının belirtilmesi gereklidir.

C. Ar-Ge Proje pazarına katılımı kabul edilen projelerin proje pazarının yapılacağı tarihte en az bir kişi ile katılım göstermeleri gereklidir.

 

Katılım Formatı

Başvurular internet üzerinden gerçekleştirilecektir.

1. Proje Pazarı katılımcıları, www.tetprojepazari.org adresinde yer alan şartnameyi ve verdiği bilgilerin doğruluğunu, kabul ettikten sonra internet üzerinden belirlenen formatta projelerini yükleyeceklerdir.

2. Ar-Ge Proje Pazarı’na kabul edilen projelerin posterleri Birliğimizce bastırılıp, etkinlik günü öncesinde fuaye alanına yerleştirilecektir.

 

Takvim

  • Son Başvuru Tarihi: 19 Şubat 2017
  • Proje Pazarı Etkinlik Tarihi : 13-14 Nisan 2017

 

Projelerin Değerlendirilmesi

Proje Ön Değerlendirme Kurulu, süresi içerisinde, başvuru koşullarına uygun projeleri değerlendirerek etkinliğe katılımının değerlendirilmesi için ilgili Proje Değerlendirme Kurulu’na gönderir. Proje Değerlendirme Kurulu’ndan gelen değerlendirme sonuçlarına göre başvuran projenin Ar-Ge Proje Pazarı Etkinliğine davet edilip edilmeyeceği belirlenir. 9 Şubat 2017 tarihi saat 17:30’a kadar tarafımıza ulaşmayan projeler değerlendirmeye alınmayacaktır. Ön değerlendirmede başarı gösteren projeler 13 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Değerlendirme Toplantısı’nda sunumlar eşliğinde dinlenecektir. Proje Değerlendirme Kurulu Üyeleri Danışma ve Yürütme Kurulu Üyeleri arasından uzmanlık alanlarına göre belirlenecektir.

 

Ödüller

4 kategoride:

1.’lik ödülü : 20.000 TL

2.’lik ödülü : 10.000 TL

3.’lük ödülü : 7.500 TL

 

İletişim

Yarışma ile ilgili tüm iletişimlerde aşağıdaki iletişim bilgileri kullanılacaktır:

TET – ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

Çobançeşme Mevkii, Sanayi Cad. Dış Ticaret Kompleksi A Blok Kat: 4 / Elektrik Sektör Şubesi Yenibosna 34197 İSTANBUL Tel: 0212 454 0350 Faks: 0212 4540098

e-posta: info@tetprojepazari.org web: www.tetprojepazari.org

 


Kaynak: TET Teknoloji Pazarı

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın