Hibe Duyuruları

ERASMUS+ İleriye Yönelik İşbirliği Projeleri Çağrısı

Son Başvuru Tarihi: 14 Mart 2017

Erasmus+ Merkezi KA3, eğitim ve öğretim politikalarında girdi olarak kullanılması hedeflenen İleriye Yönelik İşbirliği Projeleri’ni yayınladı. Faaliyette, eğitim ve öğretim alanlarında uygulama potansiyeli yüksek olan son dönem yenilikçi yaklaşımları tanımlama, test etme, geliştirme ve değerlendirme üzere kurulan ortaklıklar desteklenecek.

İleriye Yönelik İşbirliği Projeleri ile mesleki rehberlik, kariyer inşası alanında yenilikçi teknolojinin teşvik edilmesi, yenilenen AB Yükseköğretim Stratejisi’nin amaçlarına katkı sunulması, eğitim alanında çalışan personelin uzmanlaşması, mesleki eğitimde performansa dayalı yaklaşımların teşvik edilmesi ve yetişkinlere temel becerilerin kazandırılması hedefleniyor.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Başvuruların Avrupa Komisyonu Eğitim, Görsel-İşitsel Yürütme Ajansı tarafından yapılacağı İleriye Yönelik İşbirliği Projeleri’ne;

  • Ticaret odaları,
  • Sendikalar,
  • Üniversiteler,
  • Sivil toplum kuruluşları veya kültürel örgütler, özel şirketler,
  • Eğitim ve öğretim politikalarından sorumlu ulusal, bölgesel veya yerel kamu idareleri,
  • Kamu veya özel statülü kâr amacı gütmeyen kuruluşlar,
  • Araştırma merkezleri,
  • Ağlar, tanınma merkezleri ve  değerlendirme kuruluşları katılabilecek.

Başvurumu Nereye Yapmalıyım?

İleriye Yönelik İşbirliği Projeleri çağrısı Erasmus+ Merkezi çağrılar kapsamında yer almaktadır. Başvurular Avrupa Komisyonu Eğitim, Görsel-İşitsel Yürütme Ajansı tarafından alınmaktadır.

Başvuru Öncesi Nelere Dikkat Etmeliyim?

Başvuru öncesi, yayınlanan çağrının detaylı bir şekilde okunması önem taşımaktadır. Öncelikler, hedefler, uygunluk kriterleri, bütçe ve seçime ilişkin tüm bilgiler çağrıda belirtilmiştir. 

Detaylı Bilgi ve Belgeleri Nereden Bulabilirim?

Çağrının detaylarını içeren rehber, başvuru rehberi, başvuru formu, eklenmesi gereken belgeler için Yürütme Ajansı’nın sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Sorularımı Nereye İletebilirim?

Türkiye Ulusal Ajansı: merkezi@ua.gov.tr
Yürütme Ajansı: EACEA-Policy-Support@ec.europa.eu
Başvuru formu ve teknik sorunlarlarla ilgili: eacea-helpdesk@ec.europa.eu

Örnek Projelere Nasıl Ulaşabilirim?

Erasmus+ projeleriyle ilgili örnek projelere Erasmus+ Proje Sonuçları Platformu’ndan ulaşabilirsiniz. Türkiye’den ortaklıkların da bulunduğu bazı “İleriye Yönelik İşbirliği Projeleri” örnekleri aşağıda verilmektedir.

EMPAQT Projesi
CARMA Projesi
Tandem Projesi

Kaynak: Ulusal Ajans

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın