Haberler

Görme Engelliler için Akıllı Baston Projesi: WeWalk

 

Teknik özellikleriyle birlikte görme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan sosyal sorumluluk projesi WeWalk Akıllı Bastonlar YGA projesi olarak kitlesel fonlamayla hayata geçmeyi bekliyor. Telefona Bluetooth ile bağlanabildiği gibi telefon bağlantısı olmadığında da baston üzerindeki yazılımla kullanıcıyı uyaran pusula, engel sensörü, titreşim modları bulunuyor.

wewalk

Bluetooth ile Akıllı Baston telefona bağlandığında, baston üzerindeki dokunmatik bölümden telefon kontrol edilebilir hale geliyor. Böylece, telefonu çıkarmaya gerek kalmadan bastonla tüm işlemleri yapmak kolaylaşıyor. Turkcell’in de desteğiyle WeWalk için ilk uygulama Hayal Ortağım Yol Arkadaşım uygulamasıyla alışveriş merkezlerinde mağazalara giderken kullanıcıya yol gösterecek.  

WeWalk projesi, Arıkovanı.com’da 215.439 TL toplamayı başardı ve görme engelliler için akıllı baston projesine destek vermek isteyenleri bekliyor. Proje fonlanmaya açıldığı ilk 3 günde 208.000 TL toplayarak, Türkiye’de sosyal inovasyon alanında ilk olmayı da başardı.

 

 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın