Haberler

UN WOMEN’DAN MÜLTECİ VE GÖÇMEN KADINLAR İÇİN ÇAĞRI!

Son Başvuru Tarihi: 28 Aralık 2017

UN Women, Türkiye’de yaşayan mülteci ve göçmen kadınların adalete erişimleri konusunda farkındalığı arttırmayı amaçlayarak, bu alanda çalışan sivil toplum kuruluşlarına ve örgütlere sesleniyor. “Türkiye ve Balkanlar’da kadına yönelik şiddeti bitirmek: Fikirleri değiştirmek, standartları yerine getirmek.” çağrısıyla bölgedeki dezavantajlı kadın gruplarına odaklanarak, toplumsal cinsiyet temelli suçların ve kadına karşı şiddetin bitirilmesi için bir teklif sunuyor.

Hangi Kurum veya Kuruluşlar Başvurabilir?

  • Kendi uzmanlık alanlarında profesyonelleşmiş; daha önce kadın hakları ve/veya kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair çalışmalar yapmış olan, kadınlara yönelik oluşturulmuş sivil toplum kurum veya kuruluşları.
  • Uluslararası düzeyde insan hakları konusundaki anlaşmaları ve kongreleri izleyen, özellikle İstanbul’da bulunan, kadınlara yönelik oluşturulmuş sivil toplum kurum veya kuruluşları.
  • Cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesini hedef alan ve bu konuda kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığa karşı çalışmalar yapmış olan sivil toplum kurum veya kuruluşları.

Başvuru yapacak kurumların, gerekli belgelerin tümünü EVAW Turkey – CfP EVAW – Awareness-raising among refugee and migrant women by 28 December 2017 başlığıyla eca.evawproject@unwomen.org mail adresine yollaması gerekmektedir.

Son başvuru tarihinden sonra iletilen başvurular değerlendirilmeyecektir.

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Kaynak: UN Women

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın