Hibe Duyuruları

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Diyaloğu Programında Beşinci Dönem Başlıyor!

Sivil Toplum Diyaloğu Programı Beşinci Dönemi Teklif Çağrısı açıldı

Toplam bütçesi 6 milyon avro olan hibe programı ile AB müzakere sürecinin tüm fasıl başlıklarıyla ilgili konularda, Türkiye ve AB’den kuruluşların ortaklaşa yürüttüğü diyalog eksenli projeler geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Türkiye’den dernekler, vakıflar, dernek ve vakıfların oluşturduğu federasyon ve konfederasyonları ile AB üyesi ülkelerden kar amacı gütmeyen kuruluşların ortaklaşa geliştirecekleri projelere, en az 60 bin avro, en fazla da 200 bin avro hibe desteği sağlanacaktır.

 Sivil Toplum Diyaloğu Programı’nın Amacı Nedir?

Sivil Toplum Diyaloğu programının amacı, Türkiye ve AB arasında bir sivil toplum diyaloğu oluşturmaktır. Bu teklif çağrısının özel hedefleri şöyledir:

  • Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile AB arasındaki yerel, bölgesel ve ulusal düzeydeki ikili değişim ve işbirliğini artırmak,
  • AB ve Türkiye içerisinde, Türkiye’nin üyeliğinin önemi ve faydaları konusunda farkındalık yaratma girişimlerini teşvik etmek ve Türkiye’nin üyeliği ile ilgili zorlukları ve fırsatları araştırmak.

 Son Başvuru Tarihi

Proje başvurularının 16 Şubat 2018 tarihinde, saat 17.00’a kadar Merkezi Finans ve İhale Birimine yapılması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için: www.ab.gov.tr/50997.html

Sivil Toplum Diyaloğu Programı dördüncü dönem deneyimlerinin paylaşılacağı ve yeni dönem desteklerinin tanıtılacağı bir toplantı düzenlenecektir. Lütfen, 14 Aralık 2017 Perşembe günü, saat 14:00’te Ankara’da yapılacak toplantıya katılmak için başvuru formunu doldurunuz.

Kaynak: http://siviltoplumdiyalogu.org/sivil-toplum-diyalogu-programi-besinci-donemi-teklif-cagrisi/

 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın