Eğitim ve Burslar

2018 YILI ERA-NET COFUND E-RARE | Nadir Hastalıklar Araştırmaları İçin Çağrı Yayınlandı

2018 yılı ERA-NET Araştırma Programları ile farklı ülkelerden bilim insanları bir araya gelmektedir.

E-Rare, Nâdir Hastalıklarda ERA-NET Araştırma Programları (www.e-rare.eu), 2006 yılında kurulmuş ve faaliyetleri Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen bir Avrupa Araştırma Alanı (European Research Area-ERA)-NET Cofund projesidir.

Yaklaşık 10 yıldır nâdir hastalıklar alanında uluslararası araştırmaları desteklemek amacıyla Ortak Uluslararası Çağrı (Joint Transnational Call- JTC) düzenleyen ERA-NET Cofund E-Rare-3 Projesi Konsorsiyumu, 2018 yılının çağrı başlığını “Nâdir Hastalıklar Kapsamında Hastalık Sebeplerinin Keşfinde Hipotez Bazlı Entegre Çoklu-Omik Yaklaşımlar Ve Fonksiyonel Validasyonları Uluslararası Araştırma Projeleri” olarak belirlemiştir.

Nâdir hastalıklar alanında farklı ülkelerden bilim insanlarını bir araya getirerek uluslararası ve disiplinlerarası Ar-Ge işbirliklerinin desteklenmesi hedeflenen JTC2018 çağrısına Türkiye adına TÜBİTAK katkı sunmaktadır.

Çağrı ile ilgili ayrıntılı bilgiye E-Rare ağ sayfasından ulaşabilirken; sorularınızı TÜBİTAK ERA-NET Cofund E-Rare-3 Projesi Ulusal İrtibat Noktası Dr. Jale Şahin’e e-rare@tubitak.gov.tr adresinden iletebilirsiniz.

Kaynak: TÜBİTAK

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın