Haberler

“KÖPRÜDE BULUŞMALAR” BAŞVURU ÇAĞRISI

6. İstanbul Film Festivali sırasında İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlenecek Köprüde Buluşmalar bu yıl 12. kez gerçekleştirilecek.

Son Başvuru Tarihi: 18 Aralık 2017

Köprüde Buluşmalar, Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle bir araya getiriyor. Sinemacılara yeni uzun metraj projelerinin ve post-prodüksiyon aşamasındaki filmlerinin ilk uluslararası sunumunu yapmaları için olanak yaratırken, ortak yapımlar için de zemin hazırlamayı amaçlıyor.

Film Geliştirme Atölyesi

Köprüde Buluşmalar 12. yılında uluslararası deneyimli eğitmen ve sinemacılar tarafından seçilen projelerin yapımcı ve yönetmenlerine sinema dersleri ve grup çalışmalarından oluşan senaryo, yapım, pazarlama ve dağıtım konuları üzerine eğitim vermeye devam ediyor.

Bu eğitimlerin amaçları şöyle belirlenmiştir:

  • Seçilen projeleri güçlendirmek
    • Yapımcı ve yönetmen arasındaki ilişkiyi sağlamlaştırarak ekip çalışması becerisini geliştirmek ve benimsetmek
    • Projelerin bundan sonraki süreçlere özgüvenle devam etmelerini sağlamak
    • Projelere uluslararası network’e girdiklerinde bilinçli adımlar atmaları için yol göstermek
    • İş ortaklarıyla beraber devamlı ve sürekli çalışma alışkanlığı kazandırmak

Seçilen proje sahiplerinin katılacağı bu ön eğitimin ardından atölyelerden önce sunum teknikleri üzerine bir eğitim daha verilecektir. Verilen bu eğitimlerin sonunda proje sahipleri, uluslararası profesyonellere, birebir toplantılarda projelerini sunacaklar. Uluslararası jüri, yapılan sunumlarda projeleri değerlendirerek, ödül almaya hak kazananları belirleyecek.

Başvurular Nereye ve Nasıl Yapılacak?

Başvuruların 18 Aralık 2017 tarihine kadar İKSV web sitesi üzerinden online olarak yapılması gerekmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak: İKSV

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın