Hibe Duyuruları

AVUSTRALYA DOĞRUDAN YARDIM PROGRAMI’NA BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Son Başvuru Tarihi: 9 Ekim 2017

 

Avustralya Büyükelçiliği’nin Doğrudan Yardım Programı’na başvurular 9 Ekim 2017 geceyarısına kadar devam ediyor.

 

Doğrudan Yardım Programı Nedir, Kimler Başvurabilir?

Doğrudan Yardım Programı; bireylere, toplumsal gruplara, yerel ve uluslararası STK’lara, devlet kurumlarına, akademik kuruluşlara veya diğer kar amacı gütmeyen ve toplum düzeyinde kalkınma faaliyetlerinde bulunan ve proje yararlanıcılarının proje tanımlamasına ve uygulamasına dahil olduğu işletmelere açık olan küçük ölçekli esnek hibe programıdır. Bahsedilen kurum ve kişiler Doğrudan Yardım Programı’na projeleriyle başvurabilmektedir.

 

Program Kapsamında Hangi Proje Konuları Desteklenecek?

Doğrudan Yardım Programı’nda öncelik; mülteciler, kadınlar ve çocuklar dahil olmak üzere, dezavantajlı topluluklar üzerinde kalıcı etki sağlayan projelere verilecek.

Projeler; toplumsal ve kırsal kalkınma, eğitim, cinsiyet eşitliği, engelliler, gençlik ve ekonomik güçlendirmede pratik ve somut sonuçlar elde etmeye odaklanmalı. Program kapsamında hibe almaya hak kazanan projelerin bütçeleri 30,000 Avustralya Doları’na kadar desteklenecek.

 

Başvurular Nereye ve Nasıl Yapılacak?

Başvurular, 9 Ekim 2017 geceyarısına kadar Smartygrants online platformu aracılığıyla Türkçe veya İngilizce olarak yapılabilecek. Detaylı bilgi Avustralya Büyükelçiliği’nin web sitesinden elde edilebilirken, programa dair soru ve sorunlar için Elçiliğin DAP yöneticisi ile iletişime geçilmesi gerekiyor.

 

Kaynak: Avustralya Büyükelçiliği

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın