Eğitim ve Burslar

Türkiye’de Gerçekleştirilecek Uluslararası İşbirliği Ve Kalkınma Forumu’na Başvurular Başladı

Önde gelen uluslararası kuruluşlardan DevelopmentAid, Türkiye’de Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Forumu düzenliyor. 16 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek Forum’da birçok ülkeden yardım ve kalkınma uzmanları konuşmacı olarak yer alacak.

2007 yılından bu yana dünya çapındaki kuruluşlara kalkınma ve işbirliği alanında hizmet veren DevelopmentAid, Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Forumu’nu 16 Ekim 2017 Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleştirecek. Bir gün sürecek forum; Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Karadeniz İşbirliği Örgütü, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Project Group temsilcilerinin konuşmaları ile başlayacak.  Türkiye’deki iş fırsatları, ikili işbirliği için verimli yöntemler, yenilikçi yaklaşımlar gibi başlıklar ulusal ve uluslararası uzmanların katılımları ile Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Forumu’nda tartışılacak.

Forum’da katılımcılar kamudan, finansal kurumlardan, STK’lardan, özel sektörden temsilciler ve bağışçılarla interaktif tartışmalar yapma imkanı bulacakken; uluslararası kuruluşlar da hizmetlerini ve projelerini tanıtma fırsatı bulacaklar. Katılımcılar, DevelopmentAid’in ev sahipliği yaptığı kokteyllerde dünyanın her yerinden gelen meslektaşları ile buluşma ve yeni işbirlikleri için geniş bir ağ yaratma imkanına sahip olacaklar.

Katılım Koşulları ve Başvuru

Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Forumu’na özel sektörden, STK’lardan ve kamudan katılım sağlanabiliyor. Katılım koşulları, programın içeriği ve başvuru için detaylı bilgiye DevelopmentAid’in web sitesinden erişiliyor.

Kaynak: DevelopmentAid

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın