Hibe Duyuruları

Küresel Çocuk Fonu 2017

Son başvuru tarihi: 31 Aralık 2017

Maksimum Hibe Miktarı: 75.000 Dolar

Küresel Çocuk Fonu, savunmasız çocukların ve gençlerin hayatında sürdürülebilir bir gelişme göstermek ve diğer kuruluşlar için bir kaynak veya model görevi görmek için gösterilen potansiyellerine dayanarak fayda sağlayan ortaklarını seçmektedir.

Uygunluk Kriterleri

Potansiyel bağışta bulunma ortakları, Küresel Çocuk Fonu desteği için dikkate alınması gereken aşağıdaki uygunluk kriterlerini karşılamalıdır.

Hibe alan ortağın yıllık bütçesi 200.000 doları geçmemelidir. Çoğu durumda yeni katılanların 25.000-75.000 dolarlık bütçeleri vardır. Küresel Çocuklar İçin Fon amacı, gelişimlerinde nispeten erken bir aşamada kuruluşları belirlemektir.

Potansiyel bağışta bulunma ortakları, doğrudan çocuklarla ve gençlerle çalışmalıdır. Küresel Çocuklar Fonu, yalnızca savunma veya araştırma ile uğraşan grupları desteklemez. (Bununla birlikte, Global Fund for Child, savunuculuk ve doğrudan hizmet sunan kuruluşları desteklemektedir.)

Yönetim

Potansiyel bağış yapan ortakların, sorumlu bir şekilde fon yönetimi sağlamak için gerekli sistemleri ve süreçleri olması gerekir. En azından, bir organizasyonun temel muhasebe ve raporlama sistemlerinin yanı sıra telefon ve e-posta erişimine sahip olması gerekir.

Yerel liderlik

Potansiyel bağışta bulunma ortakları, toplumda yaşayan ve çalışan kişiler tarafından yönlendirilmelidir. Küresel Çocuklar Fonu, liderleri toplumda doğup büyümüş olan örgütlere öncelik veriyor. Küresel Çocuk Fonu ulusal veya uluslararası kuruluşların yerel ofislerini veya bağlı kuruluşlarını finanse etmez.

Hukuki durum

Potansiyel bir hibe alan ortak, yerel veya ulusal hükümete kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kayıtlı olmalıdır. Siyasi bağlam yasal kayıt işlemlerini gerçekleştirilemez hale getirirse, kuruluş kâr amacı gütmeyen eşdeğerliği göstermelidir. Küresel Çocuk Fonu, yeni organizasyonların yaratılması için yeni fonlar sağlamıyor.

Başvuru Süreci

Yıl boyunca herhangi bir zamanda başvuru için bir ön görüşme mektubu göndermelidir.

Adres

Global Fund for Children

1101 14th Street, NW, Suite 420

Washington, DC 20005 USA

Phone: 202-331-9003

Fax: 202-331-9004

Başvuru linki için tıklayın. 


Kaynak: The Global Fund For Children

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın