Hibe Duyuruları

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri’nden Kadınlara Yönelik Projelere Hibe Programı

Son başvuru tarihi: 31 Mart 2017

Hibe bütçesi: Maksimum 10.000 ABD Doları

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV), Güneydoğu Bölgesi’ndeki Suriyeli kadınların ekonomik ve sosyal uyumunun iyileştirilmesi yolunda gerçekleştirilecek projelere maksimum 10.000 ABD Doları tutarında hibe vereceğini duyurdu.

Program, Nisan 2017’de başlayarak Ağustos 2017’de bitecek şekilde 5 aylık bir zaman dilimi için planlanan projeler desteklenecek. Programa başvurabilmek için bölgede aktif olarak çalışmalarını sürdüren bir sivil toplum kuruluşu (STK) ya da çok amaçlı toplum merkezi (ÇATOM) olmak gerekiyor.

Projelerin, özellikle 19-54 yaş aralığında, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Gaziantep’teki kamp dışı bölgelerde yaşayan Suriyeli kadınların istihdam edilebilirlikleri ve toplumsal hayata katılımları üzerine yoğunlaşmaları gerekiyor.

Hibe çağrısında, “Uygun Aktiviteler” şu şekilde açıklanmış durumda:

  • STK/kurumların topluluk içinde gönüllülerle çalışma kapasitelerini arttırmayı hedefleyen eğitimler
  • Suriyeli ve Türk kadınlara yönelik eğitim ve rehberlik
  • Kadınların istihdamına yönelik küçük ölçekli atölyelerin ve merkezlerin donatılması
  • Suriyeli ve Türk kadınlar arasında güven ortamı oluşmasını hedefleyen ortak kültürel/sosyal aktiviteler
  • Kültürel duyarlılık konusunda küçük farkındalık kampanyaları

 

Programa başvurmak isteyen STK ve ÇATOM’ların, 31 Mart 2017 saat 12’ye kadar “Özet”, “Giriş”, “İhtiyaçlar/Problemler”, “Hedefler/Amaçlar”, “Zaman Çizelgesi”, “Bütçe”, “Kilit Personel”, “Değerlendirme” ve “Destek” başlıklarını içeren bir ön başvuru dosyası hazırlaması gerekiyor. Hazırlanacak olan ön başvurular tomoko.nishino@undp.org  ya da “UN House, Birlik Mah. 415. Cadde No:11, 06610, Çankaya, Ankara” adresine gönderilecek. Posta aracılığıyla gönderilecek başvurularda, “UNV Field Unit, Civic Engagement and Networking Analyst at UNDP dikkatine” ibaresinin olması isteniyor.

 

 


Kaynak: UNDP

 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın