Hibe Duyuruları

KADIN HAKLARI ALANINDA ÇALIŞAN STK’LARA YÖNELİK HİBE ÇAĞRISI

Son Başvuru Tarihi: 15 Ekim 2017

Norad (Norveç Kalkınma ve İşbirliği Ajansı), kadın hakları alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarına yönelik iki farklı hibe çağrısı yayınladı.

Projeler Hangi Konularda Sunulacak?

Çağrısı yapılan birinci hibe programlarından birinde, barış ve güvenlik alanlarına kadınların katılımını ve toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik eden projeler desteklenecek.

İkinci hibe çağrısında ise “kadınların ekonomik katılımı ve güçlendirilmesi” ile “kadınların siyasi katılımı ve güçlendirilmesi” alanlarına yönelik projeler desteklenecektir. İki alanda toplam 15 yeni projeye destek verilecek.

Başvurular Nereye ve Nasıl Yapılacak?

Proje başvuru sürecinin ilk aşaması olan ön tekliflerin sunumu için son tarih 15 Ekim 2017. Ön tekliflerin değerlendirilmesi sonucu tam teklif sunmaya davet edilen proje sahiplerinin, tam tekliflerini sunmaları için son gün ise 15 Aralık 2017.

Hibe çağrısına başvurular online olarak gerçekleştirilecek olup, Norad’ın web sitesinde şablon olarak sunulan ön tekliflerin doldurularak postmottak@norad.no adresine mail gönderilmesi ile tamamlanacak. Hibe çağrısı hakkında detaylı bilgiye ve başvuru için gerekli şablonlara Norad’ın web sitesinden erişim sağlanabilmektedir.

Kaynak: Norad

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın