Hibe Duyuruları

TÜBİTAK’tan Bilimsel Etkinliklere Destek

 

1.Dönem Son Başvuru Tarihi: 16 Haziran 2017

 

TÜBİTAK, Türkiye, ABD ve İngiltere’deki üniversite, kurum ve kuruluşlarda çalışan bilim insanlarının Türkiye’de düzenleyecekleri çalıştay, seminer ve toplantılara 50 Bin Türk Lirası destek verecek.

 

TÜBİTAK BİDEB (Bilim İnsanı Destekleme Başkanlığı), “2017 yılı Türkiye-A.B.D. ve Türkiye-İngiltere İkili İşbirliği” etkinlik düzenleme desteği program çağrısında bulundu. Etkinliklerin, bilimsel ve teknolojik işbirliğini geliştirmeyi hedefleyen ortak araştırma projeleri oluşturma ve işbirliği içinde ortak öncelikli alanlar belirlemeye yönelik olması gerekiyor.

 

Konusunda saygın ve aktif ulusal/uluslararası kuruluş/kurum ve bilim insanlarının bir araya getirilmesinin amaçlandığı programda, yurtiçinden veya yurtdışından etkinliğe katılacak katılımcıların yol, konaklama ve iaşe giderleri, organizasyonun afiş, duyuru, broşür, toplantı programı, yaka kartı, fotokopi, bloknot, USB bellek, kalem ve toplantı ikram giderleri ile toplantı salon kira giderleri desteklenecek. 2 Dönem olarak planlanan destek programının ilki için başvurular 16 Haziran tarihinde son buluyor.

 

 

Destek Kapsamındaki Öncelik Alanları

 

1.Sağlık
2. Gıda
3. Biyoteknoloji
4. Bilgi ve İletişim Teknolojileri
5. Nanoteknoloji
6. Enerji
7. Çevre
8. Sosyal Bilimler

 

 

Başvuru Koşulları

 

  • Düzenlenecek etkinlikler, bir “etkinlik yürütücüsü” tarafından gerçekleştirilecek. Destek başvurusunu da etkinlik yürütücüsünün yapması gerekiyor.

 

  • Etkinlik yürütücüsünün Etkinlik Düzenleme Kurulu’nda yer alan, yurt içinde ikamet eden, üniversite ve/veya kamu kurum/kuruluşlarında görevli, etkinlik konusunda yetkin, doktora öğrenimini tamamlamış veya araştırma kurumlarında çalışan en az 10 yıllık mesleki deneyime sahip araştırmacı isteniyor.

 

  • Program kapsamında destek verilecek araştırmacıların sadece A.B.D, İngiltere ve Türkiye’ de çalışıyor olması bekleniyor.

 

 

Nasıl Başvurulacak ?

 

TÜBİTAK BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi üzerinden online olarak başvuru formları doldurulacak. Sistem tarafından oluşturulacak olan formun pdf çıktısının son sayfası imzalanıp geri kalan sayfalar paraflanması gerekiyor. Ardından hazırlanan başvuru dosyasının, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’na (BİDEB) teslim edilmesi gerekiyor.

 

Kaynak: TÜBİTAK

 

 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın