Hibe Duyuruları

Tropikal Bölge Projelerine Destek

Son Başvuru Tarihi: 1 Ağustos 2017

 

Prince Bernhard Nature Fund (PBNF), Afrika, Asya ve Latin Amerika’daki tropikal bölgelerin doğal bitki örtüsünün ve nesli tükenmekte olan hayvanlarının korunmasını amaçlayan projelere 25 Bin ABD Doları tutarında destek çağrısında bulundu.

 

Hollanda menşeli Prince Bernhard Nature Fund (PBNF), Afrika, Asya ve Latin Amerika’nın tropik bölgelerinde nesli tükenmekte olan hayvanların ve tropik bitki örtüsünün korunmasına yardımcı olmayı amaçlayan bir yardım kuruluşu.

 

Fonun sınırlı niteliği nedeniyle hibeler 25.000 Euro’yu veya 25.000 ABD Doları’nı aşmıyor. Bu nedenle PBNF’nin yardımları, daha büyük inisiyatiflerin katalizörü olarak hareket etmek ve projenin desteğini mümkün olduğunca daha büyük temalara ve organizasyonlara bağlamayı tercih etmek için kullanılıyor. Fona, söz konusu bölgelerle ilgili çalışmalar yapmakta olan tüm ülkelerden sivil toplum kuruluşları başvurabiliyor.

 

Bu daha büyük öncelikler çerçevesinde kurul, mali destek taleplerinin değerlendirilmesinde aşağıdaki ölçütleri kullanıyor:

 

  •      Koruma davasının netliği ve aciliyeti
  •      Destek tarafından katalize edilen fonlama ve / veya koruma eylemi miktarı (politika, toplum çalışması)
  •      Yerel kapasitenin geliştirilmesine ve geliştirilmesine doğrudan katkıda bulunulması
  •      Projenin sürdürdüğü sonuçların orta ve uzun vadede sürdürülebilirliği

 

 

 

Kaynak

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın