Haberler

50 Bin TL’lik İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği | KOSGEB

KOSGEB veri tabanında güncel kaydı bulunan KOBİ’ler için 12 ay ödeme yapmadan, 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli 50 Bin TL’lik İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteğini KOSGEB Başkanı Recep Biçer duyurdu.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Ülkemizde, yakın coğrafyamızda ve dünyada son dönemde yaşanan olaylar, iç ve dış kaynaklı gelişmeler nedeniyle sıkıntı yaşayan KOBİ’lerimize yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması planlandığını açıkladı.

İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği programından yararlanabilmek için en önemli şart KOSGEB veri tabanında işletmelerin kayıtlarının güncel olması ya da daha önceden kayıt olunmadıysa ücretsiz olarak veri tabanına kayıt olmalarıdır.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50.000TL olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirtti.

Sıfır Faizli İşletme Kredi Faiz Desteği başvuruları 19 Aralık 2016’da başlamış olup, 21 Aralık 2016 Çarşamba günü 23:59’da sona erecek. Toplam 15.000 işletmeye verilecek olan destek kapsamında ilk 12 ay ödeme yapılmadan 36 ay geri ödemeli faizsiz kredi imkanı sağlanacak.

Destek kapsamında olan Bankalar;

 • Akbank
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Halk Bank
 • İş Bankası
 • Finans Bank
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi ile Kredi Garanti Fonu

Başvuru Süreci

İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği’ne başvuru yapabilmek için KOSGEB veri tabanında kaydınızın güncel olması gerekmektedir. Daha önce kayıt yaptırmadıysanız, kaydınızı KOSGEB internet sitesinden oluşturabilirsiniz. Bu aşamada işletmenize dair bilgi ve belgeleri online olarak veri tabanına eklemeniz gerekmektedir.

KOSGEB veri tabanına kaydınızı tamamladıktan sonra “Sıfır Faizli İşletme Kredi Desteği” programına kayıt yapabilirsiniz.  

KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredi Desteği kayıtlı işletme veri tabanı girişi için tıklayınız. 

 

Sosyal Medyadan Takip Edin

2 Comments

 1. Mustafa Öcal Reply

  Oncelikle boyle firsatlar sundugunuz icin tesekur ederim… Bir sorum olacak, Benim internet cafem var bu krediden bende faydalana bilirmiyim.. Ayrica kredi icin hangi belgeler gerekli… Kolay gelsin

 2. Gökçen Yorulmaz karakaş Reply

  Ben önceki kredi başvurusunda bulundum kosgebten ön onay aldım. Ama krediyi kullanamadım. Bunun için tekrar sitelere girip bi başvuru yapamıyorum.ne yapmam gerekiyor acaba?

Bir Yorum Paylaşın