Eğitim ve Burslar

EDAM | Siber Güvenlik Burs Programı

edam siber güvenlik burs programı

Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım 2016

Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi EDAM‘ın Siber Politikalar Programı altında Robert Bosch Stiftung desteği ile yürütmekte olduğu Robert Bosch Siber Politika Burs Programı için ikinci başvuru dönemi açılmıştır. Yeni dönem bursiyer başvuruları 30 Kasım 2016 tarihine kadar alınacaktır.

1 yıllık Burs programı kapsamında bursiyer ilk 6 ay boyunca University of Oxford, Internet Institute (OII)’de araştırma sürecinin ardından, ikinci 6 aylık dönemde Türkiye EDAM’da araştırmasını tamamlayacaktır. Program çerçevesinde ilk 6 ay bursiyerin çalışma alanı denetim, istihbarat ve ilgili alanlarda olacaktır. İkinci 6 ay boyunca, siber güvenlik alanında güncel politikalara yönelik sorunlarla ilgili araştırma yapacak olan bursiyer, program sonunda EDAM’da belirli bir süre maaşlı çalışma olanağına sahip olacaktır.

Kimler Başvurabilir?

  • Robert Bosh Cyber Policy Burs Programına Uluslararası İlişkiler, Güvenlik, Uluslararası Siyaset alanında uzmanlaşmak isteyen akademisyenler,
  • Uluslararası İlişkiler, NATO politikaları ve/veya güvenlik, istihbarat alanlarında çalışanlar başvurularını iletebilirler.

Burs programına başvuru yapacak adayların çok iyi seviyede İngilizce bilmesi gerekmektedir.

Başvuru Süreci

Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Başvurularınızı nazifeal@edam.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Program hakkında bilgi almak tıklayınız.

Kaynak: EDAM 

Sosyal Medyadan Takip Edin

Bir Yorum Paylaşın